zavřít
Upravit životopis

Životopis

Laura Harring si získala pozornost publika i filmové kritiky díky roli ve filmu Davida Lynche Mulholland Drive. Tento film jí přinesl ceny ALMA Award, Golden Eagle Award a nominaci na Zlatou palmu na prestižním Filmovém festivalu v Cannes. Zahrála si také ve filmech John Q, The Alamo: Thirteen Days to Glory, Malý Nicky – Satan Junior, Exit to Eden, Krysař Willard, The Elian Gonzales Story a Zakázaný tanec. Mezi její známější role patří také policistka Paula Stevens v seriálu Sunset Beach.

Brzy se objeví v nadcházejícím nezávislém filmu režiséra Paula Hillse The Poet. Laura se narodila v Mexiku, kde strávila také prvních několik let svého života. Odtud se se svou rodinou přestěhovala do San Antonia v Texasu. Ve svých 16 letech se jí podařilo přesvědčit rodiče, aby jí dovolili studovat na prestižní švýcarské škole Aiglon, na které získala akademický diplom.

Po dokončení školy rok cestovala po Asii a Evropě a pracovala jako sociální pracovnice v Indii. Po svém návratu získala titul Miss U.S.A. a stala se první oceněnou ženou s hispánským původem v historii této soutěže. Poté se vrátila zpět do Evropy a vdala se za hraběte Carla von Bismarcka. Přestože se jejich cesty rozešly, Laura si ponechala titul hraběnky. Vystudovala divadelní herectví na Londýnské akademii dramatických umění.

Mohli by vás také zajímat…