zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vystudovala Sarah Lawrence College. Uplatnila se jako modelka a hrála v TV reklamách.

Prosadila se v TV seriálech, kde ztvárnila žalobkyni Kate Wardovou v soudním seriálu The Antagonists (1991, Protivníci) a šerifovu zástupkyni Maxine Stewartovou v dramatickém seriálu ze středozápadního městečka Picket Fences (1992- , Laťkové ploty).

Od pol. 80. let účinkuje ve filmu, ale hlavní ženské postavy většinou neohrožených dívek začala vytvářet až od pol. 90. let: manželka legendárního propagátora kung fu (Jason Scott Lee) v životopisném snímku Dračí život Bruce Lee (r. R. Cohen); půvabná Mary Swansonová, jejíž ztracený kufřík s výkupným k ní přivede dvojici nezaměstnaných nešiků (Jim Carrey a Jeff Daniels), v úspěšné bláznivé komedii Blbý a blbější (r. P. Farrelly); poručice Emily Lakeová, členka posádky vysloužilé ponorky při vojenském cvičení, v komedii Periskop nahoru a dolů! (r. D. S. Ward); odvážná letuška Teri Halloranová, která si poradí s psychopatickým zabijákem (Ray Liotta) i s přistáním letadla, v katastrofickém krimithrilleru Turbulence (r. R. Butler).

Byla dva roky provdaná za herce Dannyho Quinna a po vztahu s hercem Jimem Carreyem nyní žije s režisérem a hercem Edwardem Burnsem.

Mohli by vás také zajímat…