zavřít
Upravit životopis

Životopis

Tato americká herečka s rakouskými, ale i italskými předky se narodila bývalé ředitelce školy Victorii Marshallové a Georgi Reminimu, majiteli společnosti zpracující azbest. Nejvíce je známá z role Carrie Heffernanové z amerického sitkomu KING OF QUEENS (Dva z Queensu). Má také starší sestru Nicole, která se také objevila v KING OF QUEENS (Dva z Queensu), má i čtyři nevlastní sestry Christinu, Elizabeth, Stephanie a Shannon. Leah se ve 13 letech přestěhovala spolu s matkou a sestrou do Los Angeles, ve 14 letech neposlechla matku a opustila školu a začala pracovat. Vystřídala spoustu zaměstnání například dělala číšnici, nebo zřizovala pojištění aut.

Její první role v televizi byla v jedné epizodě seriálu HEAD OF THE CLASS. Později se objevila jako dcera číšnice Carly ve dvou epizodách populárního seriálu CHEERS. Mimo jiné si zahrála i v komediálních seriálech LIVING DOLL, který vycházel ze seriálu WHO'S THE BOSS nebo SAVED BY THE BELL či THE COMMISH. Hlavně se ale proslavila v roli Terri Reynoldsové v komediálním seriálu FIRED UP. Ale nejvíce je proslavená rolí manželky Douga, Carrie ze sitkomu KING OF QUEENS (Dva z Queensu) ve kterém vydržela od začátku, až do jeho ukončení devátou sezónou. Leah je pořád v kontaktu s Kevinem Jamesem, který Douga hrál.

Zahrála si jako host v seriálech EVENING SHADE, RENEGADE (Odpadlík), DIAGNOSIS: MURDER (Diagnóza: vražda) nebo NYPD BLUE (Policie New York) . Ucházela se o roli Monicy Gellerové v seriálu FRIENDS (Přátelé) , roli sice nedostala, ale objevila se v první sérii jako host. Leah se účastnila spolu s Playmate Jenny McCarthy a s Chelsea Hadler internetového seriálu IN THE MOTHERHOOD.

Leah Remini si po několikaletém vztahu vzala zpěváka a herce Angela Pagana a má s ním dceru. Leah je také propagátorkou a členkou víry Scientologie a byla na svatbě dvou nejslavnějších členů Toma Cruise a Katie Holmes. Skončila na 19
. místě žebříčku 102 nejkrásnějších žen světa časopisu Stuff a její postava Carrie Heffernanové byla zvolena nejvíc sexy ženou v domácnosti. Ve volných chvílích zpívá Leah s kamarády karaoke.

Mohli by vás také zajímat…