zavřít
Upravit životopis

Životopis

Lenka Loubalová byla již od svých 8 let solistkou KDS při české filharmonii (m.j. ve 12ti letech solový zpěv v Janě z Arcu- franc.dirig Serge Baudo a sola v "Týdnech nové tvorby" pořádaných českými skladateli a konc. umělci v Domě umělců)

V roce 1980 se stala vítězkou mezinár.pěvecké soutěže v Karlových Varech.

Vystudovala operní zpěv u Heleny Tattermuschové na Státní konzervatoři v Praze.V letech 1983 - 1990 byla členkou brněnského divadla Husa na provázku a v letech 1990-1993 působila v Hudebním divadle v Karlíně jako sólistka (Helenka ve hře "Pohádka máje", Jane v "Rosemarii", Klára ve "Slaměném klobouku", Valerii v Camolettiho "Povečeříme v posteli", Hančí v "Na tý louce zelený" a.j.)

S Ypsilonkou spolupracovala poprvé v roce 1989, kdy pohostinsky ztvárnila roli Bruneldy v Kafkově Americe. Dnes ji můžeme spatřit v těchto ypsilonských představeních : Kometa Hanzelínova (Božena), Rusalka ( Cizí kněžna), Vinobraní v Ypsilonce (Julja Rella), Pygmaliónu (paní Eynsfordová-Hillová) a ve Vdovou proti své vůli (Reportérka, Kupec, Číšnice).

Lenka Loubalová patří k širšímu hereckému zázemí Studia Ypsilon, můžeme dokonce říci, že už dlouhá léta s Ypsilonkou spolupracuje jako kontinuální host.

Mohli by vás také zajímat…