zavřít
Upravit životopis

Životopis

Dětství
Lenka se narodila v Bratislavě a nevyrůstala v přepychu ale ve skromných poměrech milující rodiny, kde rodiče svému potomkovi občas jednoduše nedokážou splnit každý sen, i když by si to strašně přáli. Tuto svoji zkušenost však Lenka kupodivu nepovažuje za prohru, ale naopak. Už v dětství si velmi dobře uvědomila, že pokud něco opravdu chce, může to mít, ale vydělat si na to musí sama.

Studium
Po základní škole se rozhodla pokračovat v uměleckém oboru, který ji lákal už od mala. Navzdory tomu, že obor umělecká maskérka začala studovat ještě v předrevolučním období, až po revoluci se mohla začít živit jako vizážistka.

Kariéra
V období, kdy se oblast módy na našem území ještě moc nezdomácněla, nebylo v této oblasti moc schopných vizážistů. Lenka se z toho důvodu zanedlouho stala žádanou vizážistkou, a jak sama přiznala, už v mládí začala vydělávat velké peníze. Postupně se vypracovala až na pozici maskérky ve veřejnoprávní televizi. Pobyla zde dlouhých šest let. Současně si však nadále přivydělávala jako vizážistka na různých módních přehlídkách, či obdobných akcích. Díky jejímu příjemnému projevu, nesporné kráse a daru řeči ji oslovili s nabídkou na moderování, ke kterému ji doslova museli dotlačit. Nakonec se však velmi rychle stala oblíbenou tváří televizní obrazovky, a tak se postupně začala živit také jako příležitostná moderátorka společenských událostí. Jak však sama dodává, ani s odstupem času není přílišná extrovertka a ještě i dnes velmi dobře ví, co je to tréma.

Mohli by vás také zajímat…