zavřít
Upravit životopis

Životopis

Leon Draisaitl je německý hokejový útočník hrající v severoamerické National Hockey League (NHL) za tým Edmonton Oilers, který ho v roce 2014 draftoval ze 3. pozice.

Draisaitl je synem bývalého německého hokejisty a nyní kouče Petera Draisaitla trénujícího HC Dynamo Pardubice, který za německou hokejovou reprezentaci startoval na sedmi mistrovstvích světa, na světové poháru a na třech olympijských hrách a odehrál za ní dohromady 146 utkání.

Hráčská kariéra
Draisaitl byl draftován v roce 2014 jako třetí celkově týmem Edmonton Oilers, čímž se stal nejvyšší umístěným německým hráčem, který byl draftován do NHL (Dany Heatley, který byl vybrán v roce 2000 jako celkově druhý, se sice narodil v Německu, ale vyrůstal v Kanadě).

Dne 12. srpna 2014 podepsal s Oilers tříletou nováčkovskou smlouvu. Poté co s Edmontonem absolvoval předsezónní tréninkový kemp, debutoval v NHL 9. října 2014 proti Calgary Flames. Svou první branku v této soutěži vstřelil 24. října 2014 Antonu Chudobinovi proti Carolině Hurricanes. Draisaitl odehrál v sezóně 2014/15 37 zápasů, ve kterých zaznamenal dva góly a čtyři asistence, předtím, než byl poslán zpět do juniorského týmu Prince Albert Raiders. Přesun do týmu byl proveden částečně proto, aby se zabránilo zkrácení Draisaitlovy smlouvy o jeden rok (byl by se počítal, kdyby za tým v nováčkovské sezóně odehrál 40 her).

Leon Draisaitl

22 let, hokejový útočník