zavřít
Upravit životopis

Životopis

Leona Kvasnicová ("Qaša") se narodila roku 1972, vystudovala obor taneční pedagogika na JAMU v Brně. Ve studiu pokračovala v Holandsku na Rotterdamse Dansacademie a na Amsterdamské muzikálové škole.

V roce 1992 získala 1.místo v Discodance formation v Prostějově a ocenění za nejlepší choreografii v národní choreografické soutěži v Olomouci v roce 1998.

Již v roce 1987 založila vlastní taneční skupinu Crazy Dancers, se kterou realizovala např. videoklip a turné s MC Erik & Barbara.

Dlouhodobě byla členkou taneční skupiny UNO, účinkovala v Německu, ve Švýcarsku, působila jako sólistka Bratislavského divadla tance a v Baletu Praha, dále v choreografiích Libora Vaculíka, Pavla Šmoka, Bruce Tylora, Jána Ďurovčíka a Jana Kodeta.

V roce 2001 založila vlastní taneční styl "Streetfunk", který se stále více stává oblíbeným. V současné době je choreografkou a uměleckou vedoucí vlastní taneční skupiny IF.

Leona "Qaša" Kvasnicová je choreografkou muzikálů, původního českého muzikálu Galileoa, úspěšného muzikálu Excalibur, dále: Kabaret, Kankán, Elixír života, Balada pro banditu (v Brně v Huse na Provázku), Mata Hari, Adam a Eva atd.

Pro TV NOVA vytvořila kompletní choreografie celovečerního pořadu "10. výročí TV NOVA". Byla choreografkou II. a III. řady soutěže Česko hledá Superstars a porotkyní soutěže Stardance (na ČT1) ve 3. řadě.

Každoročně vytváří se skupinou If své taneční projekty: např. Muž a žena (v kostele Sacre Coeur), LL Project I., LL Project II., 5 elements


Taneční skupina IF je v současnosti nejznámější a nejvíce vystupující taneční skupinou ve světe českého showbusinessu. (Spolupráce se skupinou Black Milk, vystoupení s Lucií Vondráčkovou, Heidi Janků, Ivetou Bartošovou, Karlem Gottem a dalšími, účinkování v televizních pořadech GoGo show, 10 let TV Nova, Dobroty, Zlatá mříž, TV Prima atd.)