zavřít
Upravit životopis

Životopis

Leroy Johan Fer je nizozemský fotbalový záložník a člen širšího kádru nizozemské reprezentace, který hraje v anglickém klubu Norwich City.

Klubová kariéra
Fer hrál v Nizozemsku za kluby Feyenoord (v jehož dresu debutoval v profesionálním fotbale) a FC Twente. S Feyenoordem vyhrál v sezóně 2007/08 nizozemský fotbalový pohár (KNVB beker). Za FC Twente odehrál celkem 71 zápasů a nastřílel 21 branek.

V červenci 2013 přestoupil do anglického klubu Norwich City, kde podepsal čtyřletou smlouvu. Zde se sešel s krajanem Ricky van Wolfswinkelem.

Reprezentační kariéra
Leroy Fer byl členem nizozemských mládežnických výběrů v kategoriích od 17 let. V červnu 2013 byl nominován na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let konané v Izraeli. 6. června se podílel jedním gólem na výhře Nizozemska 3:2 v základní skupině B nad Německem a 9. června opět jednou brankou na výhře 5:1 nad Ruskem. S týmem se dostal do semifinále, kde Nizozemsko vypadlo s Itálií po porážce 0:1.

V nizozemském reprezentačním A-mužstvu debutoval pod trenérem Bertem van Marwijkem 11. srpna 2010 v přátelském zápase proti domácí Ukrajině na NSK Olimpijskyj v Kyjevě. Nastoupil v 64. minutě, Nizozemci remizovali s Ukrajinou 1:1.

Leroy Fer

28 let, fotbalista