zavřít
Upravit životopis

Životopis

Lili je profesionální muzikantka, skladatelka a herečka. Už jako dítě hrála v televizi. Od osmi let hraje na housle a začala se zaměřovat na vážnou hudbu. Narodila se v Torontu, Kanadě, 25. prosince 1969.

Po absolvenci Brown University má titul B.SC. (Bakalář přírodních věd). Začala skládat originální písně a stala se jednou z nejžádanějších houslistek v Los Angeles. Od roku 1997 hraje v Los Angels symfonický orchester s interprety: Josh Groban, Porno for Pyros, Nusrat Fateh Ali Khan, Hootie & the Blowfish, Tom Petty a Robert Plant & Jimmy Page, a mimo jiné se Sting, Herbie Hancock, Brandy, Tony! Toni! Tone! a No Doubt. George Clinton ji přezdívá "Houslista Jimi Hendrix".

Její matka, Lotus Weinstock, je komediální herečka, a otec, David Jove, výtvarník. Dovolili jí, aby se na nějakou dobu jmenovala "Helicopter".

Nejvíce je známá jako dětská herečka, jako mladá, chytrá a drzá dcera Belinda Capuletti z filmu Rodneyho Dangerfielda "Easy money" (1983). Může být viděna ve filmu Michaela Keatona "Jack Frost". Také přispěla na účet filmu Edwarda Burnse a Jennifer Anistonové "She's the one" (1996).

Po jejím debutovém albu "Lili" (1997), následovalo "Light blue sun" (2003) a "Place between places" (2008).

V roce 2008 doprovázela Rogera Waterse na hudebním festivalu Coachella, když hrála Dark side of the Moon. Také vystupovala na "True Colors Tour 2008" se Cindy Lauper.

Lili Haydn

52 let, herečka, zpěvačka, houslistka, hudební skladatelka

Mohli by vás také zajímat…