zavřít
Upravit životopis

Životopis

High Contrast je přezdívka velšského drum and bassového DJe a producenta Lincolna Barretta.

Minulost
Lincol Barrett vyrůstal více v zájmu o film a filmové sountracky než o samotnou hudbu a dodnes je na jeho tvorbě vidět vliv soundtrack alba k filmu A Clockwork Orange a soundtracku Vangelis k filmu Blade Runner. Po čas jeho filmových studií navštívil J Majikovu Arabian Nights, která jej v jeho sedmnácti letech přivedla k drum and bassu.

Krátce nato sám začal produkovat hudbu, díky které se stal rezidentem v Cardiffské drum and bassové show zvané Silent Running. Během svého působení v Sillent Running si zahrál po boku umělců jako Grooverider a London Elektricity.

Barrettova hudba se dá jednoduše zařadit jako drum and bass, ale mnoho hudebních kritiků jej přiřazuje k liquid funku, stylu, kterému dal jméno Fabio.

Jeho hudba obsahuje motivy house, stejně jako androgynicky načasované vokály, elektronická piana, housle a jemně vložené samply.

V červnu 2002 bylo vydáno pod hlavičkou Hospital Records Barrettovo debutové LP s názvem True Colours, jenž sklidilo kladné reakce nejen ze strany kritiků, ale singly 'Return of Forever' a 'Global Love' se vyšplhaly do UK singles chart. Jeho druhé album High Society vydané roku 2004 bylo jedno z nejpodařenějších drum and bassových alb roku.

6. dubna 2003 se High Contrast představil v prestižní BBC Radio 1 Essential Mix show. Jeho mix obsahoval to nej ze současné liquid funkové scény, ponejvíce skladeb bylo z dílny Hospital Records labelu. Tento mix se vysílal na Radio 1 9. ledna 2005, kdy jiný drum and bassový umělec, Andy C, nebyl schopen dodat vlastní mix.

Současnost
Dnes patří Barrett k nejvyhledávanějším DJ a dostal nabídky k mnoha mixům - například od Missy Elliot k remixu písně 'We Run This', od The Streets k 'Has it Come to this' a od The White Stripes k 'Blue Orchid'. Barrett nepije, nekouří, nebere drogy a je vegetarián. Jeho otec byl známý velšský rock and rollový zpěvák vystupující pod přezdívkou Shakin Stevens. Jeho matka je členka Welsh Assembly pro jižní Cardiff a Penarth.

Barrett v současnosti dělá rezidenta v klubech Herbal a Heaven v Londýně za Hospitality, hrává v The Welsh Club v Cardiffu a pravidelně se střídá v klubu Fabric v Londýně.

Po vydání "When The Lights Go Down", "Angels and Fly Remix" a "Days Go By" nasměroval svůj talent na tvrdší muziku než je liquid funk. V jeho novější tvorbě je o poznání více elektronických varhan, ale stále je v ní poznat klasický melodický styl.

V říjnu 2005 rozjíždí Barrett svůj vlastní label "The Contrast". První singl "Days Go By/What We Do" byl vydán na začátku listopadu 2005.

High Contrast je v současnosti na tour propagující jeho nové album "Tough Guys Don't Dance", které bylo vydáno v 1. října 2007. Druhý singl z alba - "If We Ever" je hrán top DJs ve Velké Británii. Je totiž značně hrán a podporován na BBC Radio 1 Annie Mac, Zane Lowe a Jo Whileym, kteří mu pomáhají dostat se na první místo v DnB chart, první místo v dance chart a na čtvrté místo v Indie chart.

Na rádiu 1 v Essential mixu si zahrál podruhé 7. října 2007. Tracklist si můžete prohlédnout zde. Tento mix je podle Pete Tonga nejlepší Essential mix za rok 2007.