Jako dcera známého dramatika Russela Crouseho se s prostředím divadla seznámila velmi brzy. Po studiích na Radcliffe College v massachusettské Cambridge začala svou uměleckou kariéru 1970 jako tanečnice se zaměřením na moderní hudbu. Během 70....

Životopis

Jako dcera známého dramatika Russela Crouseho se s prostředím divadla seznámila velmi brzy. Po studiích na Radcliffe College v massachusettské Cambridge začala svou uměleckou kariéru 1970 jako tanečnice se zaměřením na moderní hudbu. Během 70. let sbírala herecké zkušenosti na různých newyorských scénách. 1979 se stala členkou mimobroadwayského souboru Marshalla Masona Circle Repertory Company, v jehož inscenacích Shakespearových her Hamlet, Richard III. a Večer tříkrálový hrála hlavní ženské role.

Na Broadwayi se poprvé představila ve hře Harolda Pintera Návrat domů, což jí vyneslo cenu Theatre World Award. Za svůj výkon v jednoaktovce Davida Mameta Shledání obdržela cenu Obie 1980. Před film. kamerou debutovala vedlejší úlohou reportérky deníku Washington Post Kay Eddyové v novinářském dramatu Všichni prezidentovi muži (r. A. J. Pakula).

O šíři svého rejstříku podala přesvědčivý důkaz ve filmech režiséra Sidneyho Lumeta, v nichž vytvořila postavy žen zcela odlišných charakterů a osudů: manželka policisty Carla Ciellová v dramatu Pán velkoměsta, zdravotní sestra Kaitlin Costellová, klíčová svědkyně při vyšetřování zanedbání nemocniční péče v politicko-společenském dramatu Rozsudek a levicově orientovaná intelektuálka Rochelle Isaacsonová ve společensko-psychologickém dramatu Daniel.

Mezi kandidáty na Oscara 1984 se dostala díky úloze Margaret Lomaxové, sestry hrdinky (Sally Fieldová) sociálně kritického melodramatu Místa v srdci (r. R. Benton). Od poč. 80. let je L. C. provdána za dramatika, scenáristu a režiséra Davida Mameta, v jehož hitchcockovsky laděném psychothrilleru Dům her ztělesnila psychiatričku a spisovatelku Margaret Fordovou, která je vtažena do světa podvodníků.

Jako host vystoupila v TV seriálech Columbo - ČTV, Hill Street Blues (Poldové z Hill Street - ČTV), Murder, She Wrote (To je vražda, napsala - ČTV), The Equalizer, Law & Order (Zákon a pořádek), L.A. Law (Právo v Los Angeles - ČTV), E.R. (Pohotovost - ČTV), Millenium (Milénium - ČTV), NYPD Blue (Policie-New York - ČTV).