zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou učitele hudby černé pleti a bělošky židovského původu. Studovala na losangelských školách Reseda High School a Celluloid Actor's Studio. Už v dětství začínala účinkovat v reklamách a ve svých patnácti letech se proslavila jako Denise Huxtableová, druhá nejstarší dcera z pěti dětí úspěšného newyorského lékaře (Bill Cosby), v populárním TV sitcomu The Cosby Show - ČTV (1984-91).

Tuto roli dál rozvíjela jako hrdinka souběžného seriálu A Different World (1987-93, Jiný svět). Jako host se objevila v seriálech Tales from the Darkside (Příběhy z temnot) a St. Elsewhere. Ve filmu se uvedla rolí Epifanie Proudfootové, která je klíčovou osobou při pátrání najatého detektiva (Mickey Rourke) po zmizelém dlužníkovi, v kriminálním dramatu podle románu Williama Hjortsberga Angel Heart (r. A. Parker).

Obětí vraždy se stala také její postava v politickém thrilleru Nepřítel státu (r. T. Scott), kde ztělesnila Rachel Banksovou, spolupracovnici a bývalou milenku černošského advokáta (Will Smith), s nímž čelí spiknutí tajné služby. Z manželství s rockovým hudebníkem Lenny Kravitzem (1987-93), na jehož první LP desku Let Love Rule (1989) přispěla několika texty, pochází dcera Zoe (nar. 1988).

Mohli by vás také zajímat…