zavřít
Upravit životopis

Životopis

Lisa Kelly pochází z Dublinu (Irsko), kde zpívala už od svých 7 let. Narodila se do hudební rodiny, oba její rodiče a sestra jsou zpěváci. Právě její v její rodině získala lásku k hudbě, speciáně k muzikálům. Trénovala na klavír a zpěv a studovala Drama. Lisa "nastartovala" svou profesionální kariéru v muzikálech. Hrála mnoho úspěšných rolí. Např. role "Velma Kelly" v muzikálu Chicago, "Florence" v muzikálu Chess, "Laurie" v muzikálu Oklahoma a "Sandy" v Pomádě. Zahrála si také hlavní roli v Gaiety Christmas Panto, "Jack and the Beanstalk". Lisa Kelly vystoupila na mnoha koncertech v dublinské Národní koncertní síni v "The Magic of Gershwin", The music of Cole Porter" a From Romberg to Rodgers" a také v mnoha dalších.

V roce 2000 se s Lisou spojila produkce Riverdance a tak byla hlavní zpěvačkou jejich show. Po čtyři roky s Riverdance jezdila po turné po městech jako LA, Las Vegas, San Francisco, New York, Miami, Toronto apod.

V roce 2002 Lisa vydala její velmi úspěšné debutové album s názvem "Lisa". Jeden z námětů Lisiny kariéry byla finanční tíseň s novým show "Celtic Woman". Show bylo natočeno v Helix Theatre v Dublinu v roce 2004. Vystoupení Celtic Woman bylo vysílané skoro na všech stanicích americké televize PBS. V den Sv. Patrika v roce 2005 Celtic Woman vysoupili venku v Rockefellarském centru v New Yorku.