zavřít
Upravit životopis

Životopis

Christopher Charles Lloyd, se narodil 30. dubna 1982 v Baltimoru, známý spíše jako Lloyd Banks, je americký rapper a člen skupiny G-Unit.

Lloyd Banks vyrůstal v newyorské čtvrti South Jamaica Queens. Matka byla Portoričanka a otec Afroameričan. Jelikož je však otec téměř celé jeho dětství ve vězení, Banks vyrůstá sám se svojí matkou a sourozenci.

Již od dětství začíná skládat texty a i přes úspěchy v pouličních soutěžích své skladby nevydává. Místo školy se věnuje psaní textů a v 16 letech je vyloučen z August Martin High School. Od této doby se naplno začíná věnovat hudbě, ale již pod pseudonymem Lloyd Banks, který převzal po svém dědečkovi. Během jedné ze soutěží si ho všimnou 50 Cent s Tony Yayem a "vezmou ho pod svá křídla". V roce 2002 Banks vstupuje do G-Unit a objevuje se v několika mixtapech 50 Centa, např. 50 Cent Is The Future nebo No Mercy No Fear. Banksova popularita stále roste a on se objevuje i v hitu In Da Club.

Roku 2004 vydává debutové album The Hunger For More s hitem On Fire, které zaznamenává vysokou prodejnost. Roku 2006 vychází Banksovi druhé album Rotten Apple a na rok 2009 připravuje třetí desku nazvanou Gang Green: Southside State Of Mind.

Mohli by vás také zajímat…