zavřít
Upravit životopis

Životopis

Loren Avedon patří k nejznámějším a nejvyhledávanějším hvězdám akčních videofilmů. Před televizní kamerou se poprvé objevil v pěti letech, když účinkoval v jedné televizní reklamě na mléko. Jeho matka je režisérkou televizních reklam. Loren Avedon původně po herecké kariéře nikdy netoužil, ale postupem času změnil názor. V roce 1987 pořádal filmový producent Roy Horan konkurz na hlavní roli v pokračování slavného akčního snímku Karate Tiger.

Loren Avedon se konkurzu zúčastnil. Protože udělal na producenta dobrý dojem, roli získal. Film Karate Tiger 2. zaznamenal obrovský úspěch. Také samotný Loren Avedon se díky tomuto snímku stal novou akční hvězdou. Po úspěchu filmu podepsal kontrakt na další dvě pokračování. Před filmovou kamerou se sešel s takovými hvězdami, jakými jsou Cynthia Rothrock, Max Thayer, Matthias Hues nebo Billy Blanks.

Z filmů, které natočil v devadesátých letech, stojí za zmínku Operace Zlatý Fénix, Tichá síla, Manhattan nebo Tygří spáry 3., kde si překvapivě zahrál zápornou postavu. Zatím svůj poslední film natočil v roce 2001. Film se jmenuje ARÉNA SMRTI a v hlavních rolích excelují francouzský mistr světa v karate Olivier Gruner a věčný záporák Billy Drago.

To ovšem neznamená, že Loren Avedon zahálí. Právě naopak. Od roku 2001 se podílel jako producent na vzniku nových čtyř filmů. Ke dvěma z nich dokonce napsal sám scénář. V roce 2002 se navíc vrátil ke své sportovní kariéře. Mimochodem, Loren Avedon je držitelem pátého danu v Tael Hapkido.

VÝBĚROVÁ FILMOGRAFIE:

1987 - Karate Tiger 2: Zuřící blesk, 1988 - Karate Tiger 3: Pokrevní bratři, 1989 - Karate Tiger 4: Král kickboxerů, 1991 - Operace Zlatý Fénix, 1993 - seriál Pobřežní hlídka, 1994 - seriál Blesk v ráji, 1995 - Hvězdy bojových umění, 1997 - Tygří spáry 3., 1997 - Manhattan, 2001 - Tichá síla, 2001 - Aréna smrti

Loren Avedon

59 let, herec, scénárista, producent

Mohli by vás také zajímat…