zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jen málo hereček dokáže zaujmout publikum takovým šarmem, komediálností a všestranností jako Loretta Swit, jejíž talent sahá dále než jen na televizní obrazovku. Narodila se 4. listopadu 1937 v New Jersey, USA. Debutovala na Broadway ve hře Same Time Next Year, kde hrála s Tedem Bessellem. Později se objevila ve hře The Mystery Of Edwin Drood.

Během své kariéry získala tato nadaná herečka hned několik ocenění - People’s Choice Award, The Genie Award, The Silver Satellite Award, The Jean Golden Halo Award a dvě ocenění Emmy. Roku 1989 byla na proslulém chodníku slávy umístěna hvězda na její počest.

Během své kariéry v televizi natočila kromě M*A*S*He dalších 25 filmů (mimo jiné televizní seriál “Cagney and Lacey“ a “Games Mother Never Taught You,”). Loretta Swit si zahrála také s Peterem Fondou (Race with the Devil) a dalšími hvězdami stříbrného plátna. Jako velká milovnice zvířat uváděla seriál “Those Incredible Animals“, který Discovery Channel vysílal dvakrát týdně po dobu pěti let. Organizace na ochranu zvířat Animal Protection Institute a International Fund For Animal Welfare ji jmenovaly ženou roku. Loretta Swit momentálně tráví většinu času prezentacemi kolekce šperků, které sama navrhuje. V roce 1994 navštívila Českou republiku, byla čestným hostem karlovarského filmového festivalu.

Mohli by vás také zajímat…