zavřít
Upravit životopis

Životopis

Po středoškolských studiích se přestěhovala do New Yorku, kde pracovala jako grafička a přitom se snažila uplatnit jako herečka. To se jí podařilo až v druhé pol. 80. let v Los Angeles. Sehrála několik menších rolí v TV, mj. v seriálech The Thorns (1988, Thornovi), Booker - ČTV (1989-90), Alien Nation (1989-90, Lebkouni), Police Story (Policejní příběh) a Miami Vice - ČTV (1984-89).

Její první velkou film. úlohou byla hlavní ženská postava - surfařka Tyler, do níž se během vyšetřování série bankovních loupeží zamiloval policejní agent (Keanu Reeves) - v kriminálním dramatu Bod zlomu (r. K. Bigelowová).

Popularitu jí přinesla role baseballové hráčky Kit, která se před koncem války stane spolu se starší vdanou sestrou (Geena Davisová) oporou profesionálního ligového týmu, v retrokomedii Velké vítězství (r. P. Marshallová). Ve slibné kariéře pokračovala úlohou sympatické cvičitelky z delfinária Rae Lindleyové, podílející se na záchraně ohrožené kosatky, v dobrodružném příběhu Zachraňte Willyho! (r. S. Wincer).

Mohli by vás také zajímat…