zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou dirigenta Jacquese Singera a klavíristky Leslie Singerové.Od svých devíti let studovala hru na cello a jako třináctiletá koncertovala s Oregonským symfonickým orchestrem.

Ve svém hudebně-instrumentálním vzdělávání pokračovala na newyorské Juilliard School, kde začala také navštěvovat herecké kurzy.

Jako cellistka Julie Millerová se uplatnila v TV seriálu Fame (1982-83, Sláva), který vznikl na základě úspěchu stejnojmenného filmu režiséra Alana Parkera.Zároveň vystupovala v britské jevištní show The Fame Kids on Tour.

Svoji první zkušenost před film. kamerou absolvovala úlohou Ariel, rebelantské dcery rigidního baptistického reverenda (John Lithgow) z malého města amerického středozápadu, v hudebním dramatu Bez dozoru (r. H. Ross).

Polohu komické nadsázky si vyzkoušela v roli agentky CIA Maddy, která se do svého objektu sledování - nic netušícího houslisty (Tom Hanks) - zamiluje, v komedii Muž s červenou botou (r. S. Dragoti).

Dramaticky náročný výkon podala v postavě vdané venkovanky Georgie, jejímuž kouzlu podlehne bývalý policista (Kris Kristofferson), v temném melodramatu násilí, lásky a vykoupení Starosti (r. A. Rudolph). Ve svých ranných portrétech modrookých plavovlásek ztělesňovala nevinnost právě tak jako erotickou smyslnost.

Její starší bratr Marc Singer (nar. 1948) je také hercem.

Mohli by vás také zajímat…