Louis C.K.

herec, komik, spisovatel, bavič

Hodnocení na Kinobox.cz: 73%
Narození:
12. září 1967
Věk:
56 let
Louis C.K. vlastním jménem Louis Szekely je mexicko-americký bavič, komik, herec a televizní a filmový tvůrce.Dětství a začátek kariéryJeho dědeček se přistěhoval z Evropy (byl židovského-maďarského původu) do Mexika, jeho babička byla katolička...

Životopis

Louis C.K. vlastním jménem Louis Szekely je mexicko-americký bavič, komik, herec a televizní a filmový tvůrce.

Dětství a začátek kariéry
Jeho dědeček se přistěhoval z Evropy (byl židovského-maďarského původu) do Mexika, jeho babička byla katolička španělsko-mexického původu. Jeho otec Louis Székely se v Mexiku narodil a Louis C. K. žil v Mexico City do sedmi let. Španělštinu ovládá jako svůj první jazyk a má mexické občanství. Poté se jeho rodiče přestěhovali do Bostonu, po čtyřech letech se rozvedli a Louis se svými třemi sourozenci zůstal v Newtonu ve státě Massachusetts, kde se rozhodl ke dráze scénáristy pro televizní programy a tehdejší úspěšné show.

Jeho vzory jsou Richard Pryor, George Carlin, Bill Hicks, Woody Allen, Robert Downney Sr., Bill Cosby, Steve Martin.

Práce
Se stand-up vystoupeními začal v roce 1984 a od roku 1985 ji zařadil mezi porftolio svých profesí, vedle psaní gagů, programů pro jiné show a scénářů. V roce 2001 dostal šanci režírovat svůj první film, Pootie Tang, který mu studio odebralo ve fázi stříhání.