zavřít
Upravit životopis

Životopis

Luboš Rob se poprvé v dresu áčka Českých Budějovic objevil v sezoně 1987-1988, kdy za tehdejší tým chytal současný generální manažer Sparty Petr Bříza. V létě 1990 si šikovný útočník odskočil do Dukly Trenčín, kde toho ale moc neodehrál, kvůli vážné autonehodě vynechal celou sezonu, hrozil mu dokonce konec kariéry. Po roce se opět Rob vrátil na jih Čech.

V létě 1998 se Rob odhodlal k odchodu do zahraničí. V ideálním věku se rozhodl podepsat smlouvu ve finském Kuopiu, které tehdy vedl uznávaný kouč Jan Neliba. Severský klub však záhy upadl do víru finančních problémů a tak se Rob vrátil ještě v prosinci zpět do Českých Budějovic. Tam vydržel do konce sezony 2004-2005. Poté se vedení jihočechů rozhodlo dát přednost jiným hráčům a Rob začal další sezonu v prvoligovém Jindřichově Hradci.

Po čtrnácti zápasech si jej ale odtamtud zpět do extraligy vytáhl Vsetín. Od té doby působí Rob na Valašsku, letos poslední tým tabulky vedl jako kapitán. Stal se také nejproduktivnějším hráčem Vsetina, když ve dvaačtyřiceti zápasech nasbíral osmnáct bodů.

V polovině ledna 2007 pak Rob Vsetín opustil a do konce sezony posílil pražskou Spartu.