Luboš Adamec je český fotbalový obránce, který momentálně působí v polském klubu Śląsk Wrocław. Hraje na postu stopera (středního obránce). Nastupoval i v české mládežnické reprezentaci do 17 let.Klubová kariéraZačínal v malých brněnských...

Životopis

Klubová kariéra
Začínal v malých brněnských oddílech a poté i v 1. FC Brno. Od léta 2010 působil v mládežnickém týmu italského Juventusu, kde strávil rok. Pak jej koupil klub AC Sparta Praha. Od října 2012 hostoval v Přední Kopanině.

V srpnu 2013 přestoupil do polského celku Śląsk Wrocław vedeného trenérem Stanislavem Levým, kde hrál nejprve za třetiligový rezervní tým. V Ekstraklase debutoval 16. února 2014 proti Lechu Poznań (porážka 1:2). Ve svém druhém zápase o týden později 23. února vstřelil svou premiérovou branku v polské nejvyšší lize, ale pouze mírnil konečnou porážku 2:3 s Ruchem Chorzów. Dostal se na hřiště v 86. minutě a o dvě minuty později skóroval.

Reprezentační kariéra
Luboš Adamec reprezentoval Českou republiku v mládežnické kategorii do 17 let, kde odehrál 9 zápasů, aniž by se střelecky prosadil. V létě 2011 se zúčastnil Mistrovství světa hráčů do 17 let v Mexiku, kde ČR obsadila se 3 body poslední čtvrtou příčku v základní skupině D.