zavřít
Upravit životopis

Životopis

S tancem, a to nejprve orientálním, začala zhruba před deseti lety u Mily El Kral. V roce 2001 pokračovala do taneční skupiny Aldebaran - tato skupina měla poměrně široký repertoár - od šlechtických a vesnických tanců gotiky a renesance přes antiku, orient, afro, mexické tance, tance 19. stol., country, skotské a irské tance až po flirt dance. Činnost této skupiny byla ukončena v roce 2004.

Protože se jí tančení líbilo čím dál tím víc, pokračovala bez skupiny alespoň s vlastním tanečním vzděláváním - cikánskými a orientálními tanci u Reny Milgrom, harémovými tanci v Aishe, tribalem u Theresy Kayi Štojdlové a Stáňi Mužíkové, orientálními tanci se šavlí, svíčkami, závoji, vějíři, křídly Isis, shimmy a flirt dancem u Johanky, Kláry a Katky Krejčové v Centru tance, pop baladi a drum sólem s Khaledem Mahmoudem (Egypt) a Titem (Egypt), africkými tanci s Papisem Nyassem (Afrika), fit brazilem s Carlosem (Brazílie), lady latin dance u Ivy Langerové, baletem v Dance Perfectu a Factory Pro, seminářem stepu v Centru tance a milovanými, avšak stále ještě nedoceněnými semináři flamenca s Janou Drdáckou, Janou Karfusovou a prof. Krištůfkovou.

V roce 2009 se účastnila orientálního tanečního maratonu a v letech 2009 / 2010 úspěšně zakončila studium certifikovaného rekvalifikačního kurzu "Lektor orientálního tance" závěrečnou prací na téma "Vliv a fúze zahraničních stylů v orientálním tanci - tribal".

Protože jí zajímá i pohyb jako takový, účastní se pravidelně seminářů pohybové výchovy, nejčastěji pod vedením pedagoga pražské DAMU Jiřího Lössla, dále pak Jarmily Doležalové, Radka Marušáka a Anny Caunerové.

K dalším zájmům patří také historický šerm - k tomu absolvovala semináře šermu s kordem a jednoručním mečem v tělocvičně VŠ a u skupiny historického šermu Streitax a seminář šermu s kordem a dýkou u Borka Belfína.

Nesmíme zapomenout ani na divadlo, které hraje v divadelním souboru DrMOL (www.drmol.cz) a pořádání akcí pro děti s rodinným spolkem kejklířů a šermířů Gloriet (www.gloriet.webnode.cz). K tomu se vzdělává na seminářích hlasové a dramatické výchovy u Ivany Vostárkové, ve Sdružení pro tvořivou dramatiku a na Klamovce.

Lucie Míková

tanečnice