zavřít
upravit profil

modelka, fotografka, finalistka miss čr 1996

39 let,narozena: 7. 5. 1979 Jablonec nad Nisou, Československo 

Upravit životopis

Životopis

Narodila se v Jablonci nad Nisou, do rodiny s kořeny v Rakousku a carském Rusku.

V roce 1996 byla finalistkou soutěže Miss ČR. Díky své následující kariéře v modelingu – mimo jiné v Paříži od roku 1998 – a spolupráci se špičkou světových fotografů získala rané zkušenosti v oblasti reklamní a módní fotografie mezinárodní úrovně.

Její tvář se objevovala v reklamních fotografiích a komerčních spotech, dále hrála v zahraničních hudebních videoklipech vysílaných stanicemi MTV Germany a Viva.

Studovala uměleckoprůmyslovou školu se zaměřením na šperky a následně průmyslový design na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Přestože vystudovala kresbu a design, její hlavní zájem patří médiu fotografie, kde se Lucie Robinson etablovala jako přední portrétní a módní fotografka.

Pracuje s mnoha celebritami a top modelkami, mimo jiné v roce 2009 v rámci známé kampaně firmy Louis Vuitton s fotografiemi osobností jako Pavlína Pořízková, Miloš Forman, Helena Houdová a Jiří Korn.

Její portrétní fotografie, módní editoriály a fotografické eseje vycházejí v časopisech Elle, Harper's Bazaar, Marie Claire, InStyle, Vision (China), Wig (UK), Vsya Evropa (SRN) a dalších módních, společenských a designových časopisech v Evropě a v Asii, stejně jako v českých publikacích jako Ona dnes a Esprit

Jiné, zřejmě úmyslně anonymní práce, jsou však využívány v reklamních kampaních na produkty nadnárodních společností Cadbury, Orange Mobile, T-Mobile a Procter & Gamble.

Mezi její nejznámější charitativní práce patří v letech 2009/2010 fotografie nemocných dětí se snovými malůvkami na hlavě, vzniklé pro nadaci Venduly Svobodové Kapka naděje v Praze.

Její fotografie obdržely řadu domácích i mezinárodních ocenění, mezi kterými je také výhra festivalu Festival International de la Photographie de Mode v Cannes (2006), 1. místo v soutěži Prague Fashion Photo 2007 za esej Czechoslovakia in Communism a trojnásobná výhra ceny novinářské poroty Press Award (2007–2009), stejně jako ceny veřejnosti (2009) Schwarzkopf Hairdressing Awards.

V roce 2008 byla uspořádána výstava jejích fotografií módy a architektury v newyorské instituci Museum of Arts and Design.

Lucie Robinson

39 let, modelka, fotografka, finalistka miss čr 1996