zavřít
upravit profil

herečka, zpěvačka, hudebnice, moderátorka, vizažistka, výtvarnice, redaktorka

50 let,narozena: 25. 5. 1967 Praha, Československo 

Upravit životopis

Životopis

Lucie Fiona Šternerová vystudovala v Praze Střední ekonomickou školu a poté Konzervatoř Jaroslava Ježka. Od dětství ji provázel zpěv, recitace a hra na klavír, výtvarné umění se přidalo v roce 1989, kdy začala vytvářet obrazy temperovou technikou a dřevěné malované šperky.

Po narození syna v roce 1991 se přestěhovala do Západních Čech a nastoupila do televizní společnosti – Tv 19 v Plzni, která vysílala na kanálu OK3. Tím odstartovala moderátorská a redaktorská profese. V roce 1993 se stala členou operetního a muzikálového souboru divadla J. K. Tyla v Plzni. Zde působila do roku 1999. V průběhu práce v divadle J. K. Tyla byla rovněž moderátorkou v ZAK Tv Plzeň a v rádiu Proton /dnešní Kiss Proton/.

Po odchodu z divadla se začala naplno věnovat středověké hudbě ve skupině Milvus. Své výtvarné schopnosti v té době realizovala jako nehtová designerka, lektorka nail-artu a vizážistka. V roce 2001 nastupuje jako „krajánek“ Tv NOVA – do společnosti, zajišťující regionální vysílání pro Novu – Tv pro. Zde pracovala do roku 2003 jako šéfredaktorka a moderátorka. V tomto roce byla také redaktorkou v rádiích Šumava a Karolína. V roce 2004 nastoupila jako redaktorka a moderátorka do Tv Plzeň – s jejím tehdejším vedením spolupracuje dodnes.

V herecké profesi začala v té době působit v c.k.divadle Pluto v Plzni, kde se sešla při práci s bývalými kolegy z DJKT. Společnost Tv Plzeň mezitím prošla změnami – jako kabelová Tv Karneval začala působit celoplošně. Dnešní vysílání Tv Public je rovněž celoplošné, ovšem už ne v kabelových sférách. Sídlo dobře známé televizní stanice je na Václavském náměstí v Praze. Pořady Lucie Fiony Šternerové najdete na stránkách Tv Public.

Během práce v divadle Pluto a v Tv Public vystupuje rovněž s kapelami Klobouk dolů – irská hudba, Švejk band – staropražské písničky a Benedictus – gotická a keltská hudba. Zpívá, hraje na irský bodhrán, vozembouch a na středověké a další nástroje.

Od roku 2007 můžete Lucii Fionu Šternerovou vidět v každé z pohádek divadla Dráček, kde kromě společné práce na představeních je rovněž autorkou textů písniček. V oblasti výtvarné profese se momentálně realizuje opět ve tvorbě šperků – a sice smaltů a vitráží, vypracovaných Tiffany technikou s drahými kameny a minerály.

Lucie Šternerová

50 let, herečka, zpěvačka, hudebnice, moderátorka, vizažistka, výtvarnice, redaktorka