zavřít
Upravit životopis

Životopis

Lucie Křížková, rozená Váchová se narodila 4. září 1984 v Příbrami, je vítězka soutěže Miss České republiky v roce 2003.
Když se zúčastnila soutěže Miss ČR, studovala Váchová gymnázium v Příbrami. Do sedmnácti let cvičila závodně sportovní gymnastiku, kvůli úrazu s ní musela skončit, ale v oddílu Sokol Příbram zůstala a dál trénuje družstvo malých děvčat.

O účasti na Miss ČR Váchová snila již od dětství, poprvé víc sledovala soutěž v roce 1995, kdy ho vyhrála pozdější Miss Europe Monika Žídková, tedy v jedenácti letech. Váchovou ale přihlásili do soutěže Miss ČR 2003 její přátelé z gymnastického oddílu. Do finále postoupila jako vítězka semifinálového kola Miss Západní Čechy.

Finále soutěže Miss ČR 2003 proběhlo 12. dubna v Brně. Největší sympatie veřejnosti patřily Kláře Medkové, která získala titul Miss sympatie a Miss televizních diváků, ale u poroty ji porazila soupeřka jménem Lucie Váchová, která se tak stala patnáctou Miss České republiky.

Podle oficiálních údajů měřila při soutěži 178 cm, vážila 59 kg a její míry byly 90-60-90.

Z okolí Příbrami pocházela i Kateřina Stočesová, která vyhrála titul Miss ČR v roce 1998.

Váchová dostala příležitost zúčastnit se jako zástupkyně České republiky soutěže Miss World v Číně a stala se První vicemiss World Sports, což je sportovní soutěž účastnic Miss World. Vítězka této soutěže získává právo postupu do semifinále hlavního konkursu, Kanaďanka íránského původu Afsinová-Jamová toto právo proměnila v titul První vicemiss World, zatímco Váchová se mezi patnáct semifinalistek nedostala. Po návratu z Číny se ale Váchová svěřila s pocitem, že byla soutěž Miss World Sports zmanipulována v její neprospěch.

Krátce před maturitou odcestovala Váchová také do ekvádorského Quita na soutěž Miss Universe 2004, ale nepostoupila tam do patnáctičlenného semifinále, přestože byla považována za jednu z favoritek.

Kariéra Miss
Titul miss otevřel Křížkové cestu k modelingu. Mimo jiné se stala tváří kosmetické značky Vivien.

Zúčastnila konkurzu na post moderátorky počasí v TV Nova, kde byla vybrána spolu s Radkou Kocurovou, už v únoru 2005 ale z osobních důvodů spolupráci ukončila a dál se věnuje hlavně modelingu a studiu.

V roce 2006 studovala právo v podnikání na soukromé vysoké škole v Karlových Varech, po absolvování se chtěla věnovat obchodnímu právu.

Pokračuje také v trénování mladých příbramských gymnastek. Její oddíl Sokol Příbram získal prémii sto tisíc korun pro patrony, kteří ji do soutěže Miss ČR přihlásili - za ně koupil nové gymnastické nářadí.

Mezi její charitativní projekty patří patronství dětských domovů v Tuchlově a Krupce.

Filmografie
Váchová hrála také několik drobných filmových či televizních rolí:

2006 - Experti
Zahradník (digitální film)
Prachy dělaj člověka
2004 - Redakce (TV seriál)

Soukromý život
Lucie Křížková je od srpna 2009 vdaná za jachtaře Davida Křížka.Lucie Křížková Váchová

33 let, modelka, vítězka soutěže miss české republiky v roce 2003

Mohli by vás také zajímat…