zavřít
Upravit životopis

Životopis

Lucy se narodila čínským rodičům, kteří imigrovali do USA z mainlandské číny. Lucy vyrůstala mluvíc dvěma jazyky anglicky a mandarínskou čínštinou. Poté co dokončila střední školu Brooklyn's Stuyvesant, začala studovat na University of Michigan asijské jazyky a kultury, kde také začala studovat herectví, tanec a zpěv. Její první práce pro film byla role číšnice v seriálu Beverly Hills 90210. Následovalo více větších rolí v několika televizních show, jako role v televizním seriálu Pearl.

Její největší průlom přišel v roce 1998, když dostala roli Ling Woo v seriálu Ally McBeal. Nejprve se zůčastnila konkurzu pro roli Nelle Porter do které nakonec obsadili australskou herečku Portia DeRossi. Lucy na producenta Davida E. Kelleyho udělala takový dojem, že speciálně pro ni vytvořil roli Ling Woo. Postava byla zpočátku údajně vytvořena jen na několik dílů, ale její postava byla natolik populární, že se stala pravidelným hereckým členem v tomto seriálu.

Lucy byla vybrána časopisem “Entertainment Weekly“ jako jedna z nejvíce sexy žen na televizní obrazovce. K jejím televizním rolím patří ER (srdečný příběh mladé matky jejíž dítě zemře na AIDS), High Incident, NYPD Blue, L.A. Law, The a X-Files. Ve filmu Payback si zahrála po boku Mela Gibsona a film True Crime zase režíroval Clint Eastwood.

Ve stejný rok si zahrála také ve významné roli ve filmu Play It to the Bone. O rok později si zahrála v historické bojové komedii po boku Jackieho Chana ve filmu Shanghai Noon, kde si zahrála unesenou princeznu, jejíž otec byl císař. V roce 2000 si také zahrála pravděpodobně v její nejvýznamnější roli po boku Drew Barrymore a Cameron Diaz ve filmu Charlieho Andílci “Charlie's Angels“ i v pokračování z roku 2003 Čharlieho Andílci 2: Na plný pecky "Charlie's Angels: Full Throttle"

Významnou roli získala v Tarantinově filmu Kill Bill také v roce 2003.

Zároveň také dabuje, mohli jsme ji slyšet v originálním zněním animovaných filmů Kung-fu Panda, nebo Zvonilka.

Autor: Kamil Koupý

Mohli by vás také zajímat…