zavřít
Upravit životopis

Životopis

Luděk Slabý se narodil v hokejové rodině. Jeho osud tím byl jasně dán. Moc chtěl být jako táta, hokejovým brankář. Ve čtyřech letech se poprvé postavil na brusle na zimním stadionu v Mladé Boleslavi. První rok se pohyboval na ledě s útočnickou hokejkou v rukách, aby posléze na sebe navlékl gólmanskou výzbroj. Během své kariéry působil ve všech českých ligách (od 3.krajské ligy až po Extraligu), zahrál si Český pohár, Evropskou ligu, Kontinentální pohár a také tři zahraniční soutěže. V mládežnických kategoriích nastupoval v Žákovské lize, Extralize dorostu, Extralize Juniorů a Lize juniorů.

Stal se hokejovým vicemistrem České republiky v sezoně 1999-2000 s týmem HC Slovnaft VIVA Vsetín, reprezentoval Českou republiku do "16" a "17" let. Jako první mladoboleslavský odchovanec si na postu brankáře zahrál českou hokejovou Extraligu.

Momentálně už LEDNÍ HOKEJ nehraje. Tuto část života mu ukončily zdravotní problémy. Jelikož podle vlastních slov úplně bez sportu nemůže být, tak alespoň přesedlal k FLORBALU. Pátým rokem hraje za tým U.F.O.S. Mladá Boleslav, jenž působí v lize Pražského+Středočeského kraje, což je 5. nejvyšší soutěž v rámci české florbalové unie. Od sezony 2007/2008 hraje na pozici obránce.