zavřít
Upravit životopis

Životopis

Díky filmu Françoise Ozona Bazén dostalo mezinárodní publikum možnost seznámit se s největší vycházející francouzskou hvězdou Ludivine Sagnier. Mladá blonďatá herečka jim učarovala natolik, že se film stal jedním z nejúspěšnějších loňských zahraničních filmů promítaných v USA. Dalšího úspěchu se dočkala na filmovém festivalu v Cannes, kde se Sagnier objevila kromě Bazénu také v titulní roli nového filmu Claude Millera La Petite Lili.

S Ozonem dále spolupracovala na filmech Kapky deště na rozpálených kamenech a 8 žen, přičemž druhý ze zmíněných snímků jí vynesl Cenu Romy Schneider a nominaci na Césara. Se zbytkem hereckého obsazení filmu (mj. Catherine Deneuve, Isabelle Huppert, Emmanuelle Béart a Fanny Ardant) se podělila o Cenu Evropské filmové akademie a Stříbrného medvěda na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně.

K jejím dalším celovečerním filmům patří Děti století, Rembrandt, Jeu d’enfants, My Wife is an Actress, Petites Coupures a Toothache. Zahrála si také v několika krátkých filmech včetně Acide Animé, za který získala cenu pro nejlepší herečku na Festivalu krátkých filmů v Lutinu. V televizi si zahrála mimo jiné ve filmu Marie Marmaille a seriálu Napoleon. Má za sebou také několik divadelních rolí.

Mohli by vás také zajímat…