zavřít
Upravit životopis

Životopis

Narodil se 9. listopadu 1967.

Mezi jeho koníčky patří: adrenalinové sporty, literatura a klasická hudba.

Luis je mužem mnoha tváří, nejen, že je výborným hercem, ale také je lékařem, režisérem nebo třeba producentem dokumentárních filmů.

Jeho herecká kariéra začala v patnácti letech, kdy dostal roli v divadelní společnosti Envigado.
Přestože herectví vždy bylo jeho životní vášní, rozhodl se studovat medicínu. Nakonec po 3 letech to vzdal a začal studovat herectví na Státní dramatické škole.

V roce 1992 získal roli v seriálu Maria, která mu přinesla velký úspěch. O rok později získal role ve filmech Notas de pasión a Espérame, které mu získaly velkou popularitu u diváků.

Přesto Luis v té době odjíždí do New Yorku, kde studuje herectví, režii a produkci.

Po návratu do Kolumbie si zahrál po boku Judy Henriquez jako mladý spisovatel Miguel Angel Matiz v kontroverzním snímku Seňora Isabel. Za tuto roli byl Luis nominován na cenu pro nejlepší herce India Catalina.

Poté spolupracoval s Venezuelankou Astrid Carolinou Henerou na telenovele El Manantial. Další Luisova role byla v seriálu Francisco, el matématico.
Pak už následovala záporná postava Daniela Valencii v Ošklivce Betty. Daniel je asi nejzápornější postavou této telenovely. Má velice ironické poznámky na své nepřátele, kterými dokáže hodně ztrpčit život. Daniel nemá rád úplně všechny kromě svých sester Marcely a Maríe Beatriz.

Mohli by vás také zajímat…