zavřít
Upravit životopis

Životopis

Lukáš Adamec spatřil světlo světa 12. března 1987 v Košicích. Odmala se Luky (jak ho všichni přátelé nazývají) věnuje hudbě. První kontakt s muzikou měl prostřednictvím rodičů, oba hrají na kytaru a rádi zpívají. Jako malý chlapec dostal úkol vybrat si jeden sport a jeden hudební nastroj. Hledání netrvalo dlouho, Lukyho očarovaly tóny klavíru. Následovalo tedy 11 leté studium klavíru a později i hry na keyboard. Součástí jeho života, kromě hudby, se stalo i vodní pólo. Se svým týmem se stal několikanásobný mistr Slovenska a později reprezentantem Slovenska. Luky miluje společenský život, krásné dívky a vždycky rád trávil čas se svými přáteli v přírodě, na chatách a v neposlední řadě na koncertech, kde velmi rád a dost nahlas zpíval.

Zlom v Lukášově životě nastal v okamžiku, kdy dovršil 21 let. Parádní základ získaný na koncertech přátelé ocenili a doporučili jej dvěma skvělým muzikantům Petrovi Malinovskému (kytara) a Kamilovi Sinicynovi (bicí), kteří v té době řešili seskupení kapely. Luky se stal v pořadí 8. zpěvák, který byl pro budoucí formaci zkoušen. Úsměv na tváři Luky vykouzlil ne jen dvěma budoucím spoluhráčům, ale i spoustě dalších lidí zainteresovaných do tohoto hudebního projektu. Neskutečná radost a euforie, že se našel ten správný týpek, s tím správným hlasem posunula kapelu do reálnějších sfér a vzniklo SiEMPRE (vždy, stále) Cassovia sound system - jak zvuk města Košice, kde hlasem je právě Luky Adamec.

Začalo se naplno tvořit, i když většina nápadů hudby a textu je z dílny kytaristy Petra Malinovského, ani Luky nezahálel a iniciativně se zhostil především role textaře (song Dívka) Následovala šňůra koncertů po celém Slovensku. SiEMPRE za rok a půl odehráli po Slovensku, klubech a festivalech více než 100 koncertů, mnoha lidem se SiEMPRE styl zalíbil a vyžádaly si nahrávku. Luky se tedy dostal do nahrávacího studia ve kterém za pár týdnů vzniklo CD (rok 2010) s názvem SiEMPRE - Cassovia Sound System. Luky tak získal svou prvotinu, kterou mu s radostí pokřtil Alexander Bárta a Igor Timko. Vzniká SiEMPRE Família, komunita lidí po celém Slovensku, která miluje SiEMPRE hudební styl, Lukášův hlas a energii, kterou na každém koncertě dává.

Na základě rozhodnutí celé skupiny se Lukáš přihlásil do druhé řady pěvecké soutěže Česko-Slovenská SuperStar 2011, která se začala natáčet koncem roku 2010. Důvodem bylo jen zviditelnění skupinu SiEMPRE. Předpokládalo se, že Lukáš si v soutěži párkrát zazpívá a půjde natáčet se skupinou druhé album. Jenže Lukášovi se v soutěži dařilo a získal si spoustu nových fanoušků, kteří mu pomohli k celkovému vítězství.

SiEMPRE se po soutěži až zhruba do února/března 2012 věnovali přípravě nového alba. Mezitím se Lukáš stal v anketě Zlatý Slávik 2011 Skokanem roku a v kategorii Zpěvák je na 7. místě. Kromě vlastních koncertů SiEMPRE hráli jako předkapela známým slovenským skupinám Elán nebo No Name a v červenci 2012 byli předskokany známé americké hard rockové skupiny Guns N'Roses. V červnu 2012 vydali album s názvem SiEMPRE & Lukáš Adamec. SiEMPRE si CD vydali ve vlastním vydavatelství, aby měli zaručenou plnou uměleckou svobodu. Singl z tohoto alba se jmenuje Neboj sa a má oficiální videoklip, který byl točený v Prešově. Tato píseň je v reggae stylu, ale album je spíše funk-rockové. Druhý singl, který vyšel v září 2012 se jmenuje Rozcvička.

V roce 2013 se Lukáš dal na sólovou kariéru. Jeho sólové vydané singly jsou: Ty vieš, Tak prosím, Keby som pil a nejnovější z roku 2015 je Dýchaj. Také získal hlavní roli v muzikálech Krysař a Matúš Čák Trenčiansky, které se hráli v divadle Cassia v Košicích. V současnosti Lukáš učinkuje v muzikálu Jesus Christ Superstar (Tower Stage,Bratislava), kde kromě jiných hraje postavu Jidáše.

Mohli by vás také zajímat…