zavřít
Upravit životopis

Životopis

Talentovaný Bolf je rodákem z Vrchlabí, ovšem velice brzy se přesunul na západ do Karlových Varů, kde podpořil obranu dorostu i juniorů. V patnácti letech se vysoký obránce rozhodl odejít zkusit štěstí do Sparty, ale podobně jako v lázeňském městě nastupoval pouze v mládežnických výběrech.

Sympatický bek po necelých dvou letech strávených v hlavním městě neváhal a znovu sbalil svou výstroj, aby se přesunul za dalšími zkušenostmi. Tentokrát zvolil finskou HPK Hämeenlinnu. Téměř stokilový hráč se poté znovu vrátil do Sparty, aby po odehrané sezóně mohl zkusit štěstí v kanadské juniorce, konkrétně v klubu Barrie Colts.

Bolf se rovněž zúčastnil několika reprezentačních akcí, na MS18 v Rusku roku 2003 obsadil se svými spoluhráči celkové šesté místo. Reprezentační chuť si spravil na přelomu roku, když pod trenérem Hadamczikem vybojoval cenný bronzový kov na šampionátu v Americe. Velmi obětavý zadák, s dobrou prací holí prokázal svou odvahu a velké srdce především v nejtěžších chvílích turnaje.