zavřít
Upravit životopis

Životopis

Hrál už od svých čtyř let. Jeho nejznámější dětskou úlohou je titulní postava amenitského chlapce Samuela Lappa, kterého s jeho matkou (Kelly McGillisová) ochraňuje osamělý policista (Harrison Ford) před zkorumpovanými policisty, v kriminálním dramatu Svědek (r. P. Weir).

Citlivý portrét dospívajícího chlapce vytvořil v úloze Buddyho, jehož sexuální probuzení vyvolá příchod mladé služebné (Laura Dernová) do jejich jižanské rodiny, v nostalgickém komediálním dramatu Popínavá růže (r. M. Coolidgeová).

Zaujal také v titulní roli mladíka, nakaženého AIDS, v TV dramatu Příběh Ryana Whitea. Jako host vystupoval v TV seriálech Amazing Stories (Úžasné příběhy), Twilight Zone (Pásmo soumraku) a The Young Indiana Jones Chronicles (Kroniky mladého Indiana Jonese - V).

Roku 1988 debutoval na Broadwayi po boku Robina Williamse, Steva Martina a F. Murraye Abrahama v inscenaci Beckettova Čekání na Godota, kterou v Lincoln Center režíroval Mike Nichols.

Roku 2006 se zúčastnil natáčení videoklipu MY CHEMICAL ROMANCE- WELCOME TO THE BLACK PARADE, kde si zahrál hlavní roli úmírajícího muže.

Mohli by vás také zajímat…