zavřít
Upravit životopis

Životopis

Lukáš Hronek nakoukl poprvé do nejvyšší české soutěže v ročníku 01/02. První minuty v kariéře na extraligovém ledě se do jeho statistik zapsaly na konci utkání, ze kterého musel kvůli zlomené čelisti odstoupit Roman Málek. Později se Hronek dokázal propracovat na místo jedničky právě před Málka. Kromě devatenácti zápasů za Slavii stihl v tomto roce i pět utkání juniorky, jeden duel sehrál za tehdy prvoligový Liberec. Zachytal si i v druhé lize, za Havlíčkův Brod a Benátky nad Jizerou absolvoval dohromady pět zápasů.

Na předělu let 2001 a 2002 zažil Hronek i šest zápasů za reprezentaci na juniorském mistrovství světa. Národní dres oblékl předtím ještě na šampionátu osmnáctiletých o dva roky dříve. Rozmanitá působiště vystřídal gólman i v dalších letech. Prošel ještě extraligovým Litvínovem, za jihlavskou Duklu bojoval jak v extralize, tak v první lize. Tam oblékl ještě chomutovský a berounský dres. Největší porci zápasů má na svém kontě ve Slavii, jejímž je odchovancem. V seniorském týmu červenobílých odchytal 95 utkání, z toho šest v play-off.

V sezóně 06/07 se mladý gólman ukázal ve dvou klubech. V první lize se předvedl i brněnským fanouškům v týmu Havlíčkova Brodu, většinu posledního ročníku extraligy, včetně vyřazovacích bojů, se v brance střídal s brněnským rodákem Adamem Svobodou. Slávistický kouč Vladimír Růžička se však rozhodl ponechat si pouze staršího z dvojice a Lukáš Hronek se od nynějška bude stavět mezi tři tyče brněnské branky. Kromě hokeje si rád zahraje tenis nebo fotbal, druhý jmenovaný sport dokonce provozoval také závodně, nakonec však u něj zvítězil lední hokej.