zavřít
Upravit životopis

Životopis

S fotbalem začínal v šesti letech, jako otec Karel ve Slavii. Společně s otcem Karlem a i mladším bratrem Davidem odešli do Francie. I tam hrál fotbal a to za FC Rouen a Amiens SC. Roku 1991 se vrátili zpět do České Republiky, zpět do Slavie. Bohužel v té době byla ve Slavii příliš velká konkurence a Lukáš nedostával příliš šancí. Díky hostování prošel kluby jako Cheb a České Budějovice. Lukáše si ale poté vyhlédla Příbram, kde mohl uplatnit svůj talent a prosadil se.

V lednu 2003 přestoupil do francouzského klubu FC Sedan, ale po roce zamířil do německého druholigového Fürthu. V létě 2004 se vrátil zpátky od Čech, konkrétně do Slovácka, kde v té době trénoval jeho otec Karel. I po otcově vyhazovu zůstal Lukáš ve Slovácku a později ho následoval opět do Slavie. Dokázal se prosadit a stal se i kapitánem.

Po konci sezony 2006/2007 mu ve Slavii zkončila smlouva a jako volný hráč odešel do italského klubu AC Siena.V dnešní době Lukáš nastupuje jako střídající hráč a občas hraje i v základě s číslem 23.