zavřít
Upravit životopis

Životopis

Lukáš Konečný se narodil 19.7.1978 v Brně. V osmi letech se přestěhoval do Ústí nad Labem a v té době začal chodit na trénink boxu. Vystudoval gymnázium. V roce 2000 se oženil s Jarkou. Má tři dcery, nejstarší Andulku a dvojčátka Jaromíru a Barborku. Mezi jeho koníčky patří poslech hudby a samozřejmě sport, přes box, bowling, squash, paintbaal, až k fotbalu a tenisu.

Amatérká kariéra
První zápas absolvoval Lukáš kolem svého 14 roku a celkem jich má za sebou něco přes 230 zápasů z toho prohrál jen něco málo přes 30. Stal se 4x mistrem republiky v juniorech a 5x v seniorech. Lukáš vyhrál spoustu zahraničních turnajů, například Grand Prix města Ústí n/L., také se umístil na skvělém 2. místě na věhlasném turnaji Cordoba Cardin na Kubě. Mezi další úspěchy patří 2. místo na mistrovství Evropy v Siofoku (ještě jako junior) a 6. místo na juniorském MS v Havaně. Na MS seniorů v roce 1997 v Budapešti obsadil bronzovou pozici a stejný výsledek zopakoval na MS v Texasu roku 1999. Amatéskou kariéru ukončil Lukáš Konečný na Olympiádě v Sydney roku 2000.

Profesionální kariéra
Proxi kariéru zahájil v německé stáji SES, protože v Čechách nebyla stáj, která by byla schopna prosadit Lukášovi kvality ve světě. Hodně času tráví tréninkem v Německu, většinu času ale tráví v Ústí nad Labem a v Praze, kde se věnuje výchově a tréninku nových boxerů. V prvním zápase v profi ringu poslal svého soupeře po 17 vteřinách tvrdě k zemi a od té doby je lepší a lepší.

Za dobu své profesionální kariéry si vysloužil přezdívku chirurg a zaznamenal mnoho úspěchů:
- mezinárodní mistr ČR
- mezinárodní mistr Německa
- interkontinentální mistr NBA
- mistr EU
- interkontinentální mistr WBO
- interkontinentální mistr IBF

Ze svých 40 utkání prohrál jen 3 zápasy a všechny prohry byli přinejmenším sporné. Vrchol kariéry ho teprve čeká, dle mého názoru, a přál bych mu úspěch hodný sportovce jeho velikosti a to aby se stal mistrem světa ve své váhové kategorii.