zavřít
Upravit životopis

Životopis

Lukáš Kumpricht se narodil 12. listopadu roku 1978.

V roce 1999 mu jakási vědma řekla, že za tímto rokem má udělat tlustou čáru a dívat se už pouze dopředu. Ještě koncem toho roku ale šel na konkurz muzikálu Johanka z Arku kde čekalo cca 300 lidí a uspěl, dostal roli faráře a začal začátkem roku 2000 zkoušet.

Už během prvních dnů zkoušení mu nabídli alternaci na roli Raimonda a na hlavní mužkou roli La Hire, Lukáš zvládl všechny tři. Johanka se hrála asi tři roky, pak také několik měsíců na Slovensku, ale během nich už se zkoušel nový projekt pod názvem Excalibur kde Lukáš získal roli rytíře Ereca, kterou hraje dodnes.

V létě 2005 se začal zkoušet další z muzikálů divadla Ta Fantastika Elixír života. Lukáš má opět alternaci na hlavní mužkou roli Nejvyšší a ještě roli newyorského gangstera Bugsy Siegela.

2006
V první polovině roku nastupuje do numetalové skupiny Checkpoint.

Přijal roli Raimonda ve španělském jazyce a odjel na turné po Španělsku, kde s představením Juana de Arco vystupoval na dvaceti divadelních scénách.

2007
Uspěl v konkurzu do buff opery Dobře placená procházka v režii Miloše Formana v Národním divadle, kde stále ztvárňuje roli Advokáta.

V témže roce nastudoval roli Žebráka v inscenaci Obraz Doriana Graye pod režijním vedením Jirího Pokorného.

S Checkpointem absolvuje turné po České republice jako host na Tour Loutky skupiny Škwor.

2008
Opět ve spolupráci s Jiřím Pokorným ztvárňuje roli básníka Nebeského v hudební inscenaci Němcová! v divadle Ta Fantastika.

V Dubnu tohoto roku vydává s Checkpointem debutové album Různý světy.

V druhé polovině roku nazkoušel pod režijním vedením amerického režiséra Gabriela Barreho roli kapitána Zunigy v inscenaci Carmen v Hudebním divadle Karlín.

V Srpnu od skupiny Checkpoint odchází, aby se mohl plně věnovat divadlu.

V roce 2009 nastudoval roli Hrbáče v muzikálu Kladivo na čarodějnice - premiéra 30.4.
Zároveň vystupuje ve čtyřech pražských divadlech v šesti inscenacích.

Mohli by vás také zajímat…