zavřít
Upravit životopis

Životopis

Lukáš Pavlík se narodil 13. prosince 1986 v Prostějově v České republice. Jeho zájem o hudbu se vzbudil už v útlém dětství. Od sedmi let navštěvoval hodiny tance, kde se velmi dobře stotožňoval s rytmem. Ovšem tanec brzy ustoupil aktivnímu provozování hudby. Základní škola Lukášovi umožnila seznámení s bicí soupravou. Zvuk ho okouzlil a polapil do svého tajemství. Paralelně s bicími přišla i rocková kytara. Když pochopil k čemu tato věc slouží, dal se do práce a nechal se unášet krásami tohoto nástroje. Doma si na kytaru hrál například s Metalicou, Kiss, Rage, Extreme, Dream Theater, Porcupine Tree atd.

Měl velmi rád oba dva nástroje. Když docvičil na jeden, měl chuť a energii se pustit hned na druhý. Každý nástroj chápal jinak a proto ho hudba nezačala nudit. Od třinácti se stával členem několika kapel (Storm, Black rose, Marasd, Patý element, Klementův Lazaret...), kde působil převážně na bicí. Už v té době měl naplánovaný cíl, který se mu splnil. Přijetí na hudební konzervatoř v Brně mu rozšířilo další obzory skrývající se v hudebním světě. Začíná hrát v brněnském seskupení Anime. Dostává se i k natáčení různých cd: Anime-Cuts, Equirhodont-Black crystal, Grandiose magus(česká verze), Marasd-Dál už to znám, Black rose-Černá růže...

Při studiu v Brně se Lukáš dostal přes výběrový casting do projektu Roths&Rothes v Amsterodamu. Sjeli se tam muzikanti z Evropy a spolupracovali společně na písních, které o týden později prezentovali na hudebním festivale a v místních médiích. Při této zkušenosti tam Lukáš získává cenu označenou jako The Best Talent. O rok později vyráží hrát na bicí percuse s evropským „orchestrem mladých“ na turné po Japonsku, které bylo zakončeno v nějvětším sále Asie Suntory hall. Ve čtvrtém ročníku studia vyhrává celorepublikovou soutěž konzervatoří v oboru bicí nástroje. Po maturitě odchází do Prahy pokračovat ve studiu hudby na Konzervatoř Jaroslava Ježka.

Zajímal ho svět v hlavním městě a prestiž této konzervatoře. Hned v začátku se stal bubeníkem muzikálové scény pod agenturou Goja music. Zahrál si známé muzikály jako Les Miserables (Bídníci) nebo Miss Sajgon. V Praze spolupracoval s několika kapelami například-Dymytry, Velvet evolution... U jedné zakotvil na delší dobu. S ABBandem rockové legendy ALEŠE BRICHTY hrál od 1. 6. 2007. Ve stejném roce se stal firemním hráčem bicích Mapex a činelů Anatolian. Na konci srpna roku 2009 opustil Lukáš kapelu Aleše Brichty, kvůli textu Deratizér, který Aleš Brichta napsal na jeho skladbu. S kapelou natočil stejnojmenou desku. Po odchodu začal spolupracovat s kapelou Cartonnage (deska-I am not your computer) a se skvělým pianistou Ondřejem Kabrnou (deska-Timeways). V lednu roku 2010 nastoupil do kapely Davida Krause, se kterým také vystupoval v pořadu Jana Krause-Uvolněte se, prosím a Show Jana Krause. Nyní hraje se zpěvačkou Ewou Farnou, ke které se připojil v lednu roku 2011. V červnu stejného roku se stal absolventem na Konzervatoři Jaroslava Ježka.