zavřít
Upravit životopis

Životopis

Luke Wilson se v současnosti objevuje ve filmu Old School, kde hraje po boku Vince Vaughna a Willa Ferrella. Tato úspěšná komedie je o třech třicátnících, kteří jsou rozčarování ze života a pokouší se vrátit zpátky do svých vysokoškolských let.

Wilson se poprvé objevil na plátně v kritiky vyzdvihovaném nezávislém filmu Bottle Rocket, který na psal a režíroval Wes Anderson. Spoluautorem scénáře byl hercův bratr Owen, který si ve filmu také zahrál.

Po svém debutu se objevoval v různých malých a vedlejších rolích. Hlavní role získal ve filmu Dog Park Bruce McCullocha a Home Fries, kde byla jeho partnerkou Drew Barrymore.

V roce 1998 natočil se svým bratrem Owenem Wilsonem a Wesem Andersonem snímek Rushmore, který mnoho kritiků považuje za jeden z nejlepších filmů. Mohli jsme ho vidět v Andersonově Takové normální rodince, kde si zahrál s Genem Hackmanem, Anjelicou Houston, Gwyneth Paltrow, Benem Stillerem a Billem Murrayem.

Dále se objevil v úspěšné komedii Modrý blesk, kde se stal jeho partnerem Martin Lawrence. S Heather Graham si zahrál ve filmu Committed. Za svoji roli byl v roce 2000 na Sundance Film Festivalu nominován na Cenu velké poroty. Dále jsme ho mohli vidět v obou dílech úspěšných komedií Charlieho andílci a Pravá blondýnka, kde si zahrál s Reese Witherspoon. S Bobem Dylanem, Penelope Cruz a Jessicou Lange si zahrál ve filmu Inkognito.

Mohli by vás také zajímat…