zavřít
Upravit životopis

Životopis

Zelenooká blonďatá Lydie Hearst – Shaw je americká módní ikona a modelka. Je pravnučkou legendy mezi publicisty Williama Randolpha Hearsta a sestřenicí stejně známé modelky Amandy Hearst. Patří mezi nejbohatší američanky a to už díky své rodině – je jednou z dědiček mediálního impéria „Hearst“ (vlastníci vydavatelství časopisů Harper´s Bazaar či Esquire). Lydia je dcerou novinářky Patty Hearst. Provdala se za svého bývalého bodyguarda Bernarda Shawa.

Krátce studovala Lawrencevillově škole, o něco později studovala na univerzitě „Sacred Heart“ v Connecticutu. Po studiích odešla do new Yorku, kde se začala věnovat modelingu. Stála modelem fotografům jako jsou např. Steven Meisel, Mario Testino, Paolo Reversi, Bettina Rheims, Mark Abrams, Peter Lindberg, … Spolupracovala se značkami Prada (2004) Louis Vuitton (2004-2005), Alexander McQueen (2005), DKNY (2005), MAC (2006), Clinique (2006), Heatherette (2006-2007), L’Oreal (2006), … a pro rok 2008 má podepsanou smlouvu s Lord and Taylor a NARS.

Kamarádí s Michelle Trachtenberg , Paris i Nicky Hilton a dalšími slavnými. Miluje módu a ujíždí na kabelkách: „Každý, kdo mě zná, ví o mé posedlosti kabelkami. Zamilovala jsem se do kabelky od PUMY v první minutě, kdy jsem ji spatřila. Protože mít kvalitní kabelku je prostě nezbytnost, což jistě potvrdí každá žena,” říká Lydia a dodává ke spolupráci s touto značkou „PUMA mi dala nejen možnost nahlédnout do zákulisí oděvního návrhářství, ale především jsem se mohla ve spolupráci s mými přáteli z Heatherette zapojit do vlastního procesu tvorby. Bylo to neuvěřitelně zábavné a poučné.“

Mohli by vás také zajímat…