zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou herců Michaela Anthonyho a Bernadette Milesové.

Pro práci modelky byla objevena fotografem Davidem Baileyem a tuto svoji kariéru začala brzy kombinovat s hereckými aktivitami na jevišti londýnského National Youth Theater, kde jako čtrnáctiletá byla nejmladší členkou.

První zkušenosti před kamerou absolvovala v TV přepisech klasických literárních děl (Ivanhoe, Oliver Twist) a v seriálech Auf Wiedersehen, Pet (1984, Auf Wiedersehen, miláčku), The Bretts (1988, Brettové) a Dark Shadows (1991, Temné stíny).

Ve filmu debutovala hlavní úlohou princezny Lyssy, o jejíž vysvobození ze zajetí bojuje její snoubenec-princ (Ken Marshall), v pohádkové fantazii Planeta Krull (r. P. Yates).

Často je obsazována do komedií, kde vytváří postavy atraktivních mladých žen, jímž se však v lásce příliš nedaří: cvičitelka aerobiku Sam, u níž nalezne chvilkovou útěchu manželstvím unavený intelektuál (Sydney Pollack), v hořké komedii Manželé a manželky (r. W. Allen); šéfka mezinárodní kosmetické firmy Samantha D'Bonneová, které se nepodaří svést svého osobního pilota (John Travolta), ve vánoční rodinné komedii Kdopak to mluví 3 (r. T. Ropelewski); snoubenka Sarah, s jejíž pomocí se zbaví její milý (Tim Daly) vzpurného druhého já, v hororové komedii Dr. Jekyll a slečna Hyde (r. D. Price).

V letech 1988-90 působila v divadelním souboru Bristol Old Vic, na jehož jevišti slavila úspěchy v hrách Lillian Hellmanové Odložené sny, Henrika Ibsena Strašidla a Christophera Fryse The Lady's Not for Burning.

Od poč. 90. let pracuje v Hollywoodu, kde také žije se svým manželem, holandským malířem Lucem Leestemakerem.

Mohli by vás také zajímat…