zavřít
Upravit životopis

Životopis

Macaulay Culkin pochází z umělecké rodiny; je třetím ze sedmi dětí divadelního herce irského původu Christophera Culkina a jeho teta Bonnie Bedeliaová je také známou herečkou. Už od svých čtyř let hrál v TV reklamách a na jevišti The Ensemble Studio Theatre, kde slavil úspěch ve hře Buster B. a Olivia, kterou mu napsala na tělo dramatička Shirley Kaplanová.

Navštěvoval Školu amerického baletu George Ballanchinea a před film. kamerou debutoval rolí vnuka úspěšného spisovatele (Burt Lancaster), na jehož oslavě sedmasedmdesátých narozenin se sejde početná rodina, v sentimentálním snímku Rocket Gibraltar (r. D. Petrie).

Po několika vedlejších úlohách z něho rázem učinila dětskou hereckou hvězdu první velikosti postava osmiletého Kevina, jehož rodiče nedopatřením nechají přes vánoční svátky doma a on tam zažije celou řadu dobrodružství se dvěma zlodějíčky (Joe Pesci a Daniel Stern), v mimořádně úspěšné rodinné komedii Sám doma (r. Ch. Columbus).

Vedle sympaticky rošťáckých hrdinů, které ztělesnil v dalších komediích, těžících vesměs z jeho popularity, vytvořil překvapivě také zápornou roli malého cynického zločince Henryho, který dokáže rafinovaně ničit a zabíjet s pokryteckou maskou hodného dítěte, v rodinném psychothrilleru Dobrý synek (r. J. Ruben).

V říjnu 2000 se představil na jevišti londýnského Vaudeville Theater po boku Irène Jacobové ve hře Richarda Nelsona Madam Melvilleová. V roce 1998 se oženil se sedmnáctiletou Rachel Minerovou.

V roce 2002 začal chodit s Milou Kunis a o 9 let později se s ní rozešel.
Současnost
Je údajně závislý na oppiu. V současné době pracuje jako DJ v nočním klubu Le Poisson Rouge v New Yorku. Bydlí na Manhattanu (2011). Vystupuje se skupinou The Pizza Underground.

Soukromí
Je kmotrem dětí Michaela Jacksona. Zároveň byl velkým přítelem Jacksona.
Za první díl filmu Sám doma obdržel honorář 100 000 dolarů, za druhý díl 4 000 000 dolarů.
Bydlí střídavě v LA nebo v New Yorku na Manhattanu.
Je také velkým fanouškem wrestlingu a aktivně navštěvuje různé akce nezávislé scény.

Mohli by vás také zajímat…