zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vystudovala film a žurnalistiku na University of Southhern California (USC) v Los Angeles. Jako herečka začínala na scéně Solari Theater v Beverly Hills, kde se představila mj. v dramatizaci povídky Grahama Greena Desátý muž. Na přelomu 70. a 80. let se uplatnila v TV, např. v seriálu The Gangster Chronicles (1981, Gangsterská kronika).

Ve filmu se prosadila až jako přítelkyně uprchlého zločince Maria McGuireová, jejímž půvabům neodolá postarší detektiv (Richard Dreyfuss), v policejním thrilleru Policejní dohled (r. J. Badham). Tělesnými vnadami oplývají i její další hrdinky, což mnohdy vyvolává až vražedné reakce mužů posedlých její krásou (Pomsta, Zhoubná vášeň).

Romantičtější polohu si vyzkoušela ve film. adaptaci dobrodružné knihy J. F. Coopera Poslední Mohykán (r. M. Mann), kde ztělesnila dceru velitele pevnosti Coru, do níž se zamiluje indiány adoptovaný běloch Sokolí Oko (Daniel Day-Lewis), s jehož pomocí vyvázne z mnoha nebezpečí smrti.

Po prériích a městečkách Divokého západu se prohání také její pistolnice Cody Zamorová, jedna ze čtyř sličných dívek (Andie MacDowellová, Mary Stuart Mastersonová a Drew Barrymoreová), které se svými činy rozhodly vyrovnat mužským desperátům, ve westernu Pistolnice (r. J. Kaplan). Je provdána za herce Briana Benbena.

Mohli by vás také zajímat…