zavřít
Upravit životopis

Životopis

Magdalena Zimová se narodila 27. ledna 1974 v Trienčanských Teplicích na Slovensku. Roku 1997 absolvovala pražskou DAMU (obor alternativní a loutkové divadlo). Se svým manželem Karlem, který je také hercem má dvě děti - dceru Agátu a syna Jonáše. Magdalena je sestrou herce Martina Matejka (Divadlo v Dlouhé).

Do divadelní Prahy vstoupila rolí dospívající Valerie ve školní inscenaci Jakuba Krofty Valerie a svět divů (ALD DAMU v Divadle v Řeznické) ještě jako Madla Matejková. Ve třetím ročníku (1995) odešla do Divadla DRAK v Hradci Králové. V DRAKu si zahrála v desítce inscenací, naposledy Malou mořskou vílu. Její první samostatnou rolí v Dlouhé byla Bertička v inscenaci Opice a ženich, potom přišla na řadu Holčička s pivem a další role v inscenaci Jak jsem se ztratil, poté Kabaret Undine.

Madla nastoupila do Dlouhé na začátku sezony 1999/2000, aby ve většině inscenací nahradila Lenku Velikou po dobu mateřské dovolené. Činila tak pilně po celou jednu sezonu, aby na začátku té další překvapila zprávou, že i ona bude muset být nahrazena.

V roce 2006 se proslavila jako vrchní sestra Míša v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Mohli by vás také zajímat…