zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jermaine Coleman, spíše známý jako Maino, je americký rapper a zakladatel hudební nahrávací společnosti Hustle Hard Records.

Narodil se v roce 1975 ve čtvrti Bedfort-Stuyvesant, Brooklyn, New York. V roce 1996 byl odsouzen na deset let do vězení za únos a prodávání drog. Po návratu z vězení se rozhodl vydat na hudební dráhu. Svou kariéru rappera započal v roce 2006, kdy vydal mixtapy King of the City a Real Recognize Real. Tyto mixtapy mu přinesly nabídku smlouvy u Universal Records, ale ještě během roku 2007 label opouští, protože mu připadá, že ho Universal dostatečně nepropaguje. Později se upsal i se svým labelem Hustle Hard Rec. pod společnost Atlantic Records, kde nahrál svůj debut If Tomorrow Comes..., vydaný v roce 2009. Album obsahuje hosty jako jsou: Fabolous, který pochází ze stejné čtvrtě jako Maino, T.I., který je ze stejného labelu, dále pak: Swizz Beatz, Plies, Jadakiss, nebo T-Pain. Singly z alba jsou písně Hi Hater a All the Above (ft. T-Pain).

Na začátku roku 2010 vydal EP Unstoppable, které obsahovalo čtyři nové písně. Také začal pracovat na druhém albu nazvaném The Day After Tomorrow. Z alba byly zveřejněny dva singly Bring It Back DJ a Don't Say Nothin' (ft. Kalenna), ovšem ani jeden v hitparádách nezabodoval, a tak je album odsunuto na neurčito.