Marc Forster se narodil r. 1970 v Německu a vyrůstal ve Švýcarsku. V roce 1990 přišel do USA a začal navštěvovat NYU Film School, kterou dokončil v roce 1993. Poté, co dokončil dva dokumenty pro Evropskou televizi (European television), se...

Životopis

Marc Forster se narodil r. 1970 v Německu a vyrůstal ve Švýcarsku. V roce 1990 přišel do USA a začal navštěvovat NYU Film School, kterou dokončil v roce 1993. Poté, co dokončil dva dokumenty pro Evropskou televizi (European television), se přestěhoval do Los Angeles, kde si vysloužil pověst jednoho z nejlepších mladých režisérů dneška a značnou popularitou díky svému prvnímu filmu Loungers; absurdní muzikál o čtyřech rádoby salónních zpěvácích získal v roce 1996 Cenu diváků na Slamdance International Film Festival.

Forster o sobě říká: „Mám rád náročné projekty, protože si myslím, že je důležité je dělat. Nakonec každý chybuje, ale musíte to zkoušet.“

Jeho druhý film, Evereything Put Together, byl psychologický thriller o ženě, která se sama sobě odcizuje a je stále pronásledovaná myšlenkami na své nově narozené dítě, které zemřelo na Syndrom náhlého úmrtí. Titulní roli si zahrála Radha Mitchell, která hraje v Hledání Země Nezemě paní Barrieovou.

Jeho třetí film, Ples příšer, se dočkal kladného hodnocení jak od kritiků, tak i od diváků a ustanovil Forsetera jedním z nejžhavějších režisérů Hollywoodu. Díky úspěchu Plesu příšer (Monster Ball, 2001) se Marc Forster sžil s uvolněností (nenásilností) metaforického a lyrického filmového jazyka. Byla to Marcova unikátní tvořivá vize, která ho vedla k natočení filmu oceněnému Oscarem Ples příšer, který se na dlouhá léta stal nechvalně známým jako jeden z nejlepších scénářů v Hollywoodu. Přestože byl ples příšer teprve třetím Forsterovým filmem, získal za něj dvě nominace na Oscara, Oscara za tento film získala Halle Berry (nejlepší herečka).

V současnosti dokončuje poslední detaily v dramatu Stay, kde se herecky představí Naomi Watts a Ryan Gosling.