zavřít
upravit profil

kytarista, písničkář, skladatel. zpěvák, folkový a jazzový kytarista, písňový textař, hudební textař, bluesový zpěvák

44 let,narozen: 10. 11. 1976 Havlíčkův Brod, Československo 

Upravit životopis

Životopis

Písničkář vystupující od roku 1991. V jeho tvorbě jsou patrné vlivy blues, folku, jazzu a psychedelického rocku. Tvorba je postavena na síle živých vystoupení a originálních textech. V letech 1995 až 1998 působí Marcel Kříž v psychedelic-bluesové skupině Vraždy v Čínské čtvrti, s níž natočil minialbum Ráno v produkci Tomáše S. Polívky.

V roce 2005 vydává společně s Ivo Cicvárkem a Žofií Kabelkovou album Panoptikum. V letech 2008-2013 vystupuje s doprovodným muzikantským uskupením na pomezí folku, jazzu, blues a kabaretních popěvků Pohublá zrzka, kde hráli Honza Píška (také Gamba Blues Band) na bicí, Petr Chalupa na saxofon či klarinet,Libor Lorenc na kytary a Jan Cakl na baskytaru.

Od roku 2005 vystupuje ve společných pořadech s J. H. Krchovským Krchovský Kříž. V improvizovaných pásmech kombinují dekadentní poezii s alternativním písničkářstvím.

V roce 2009 se autorsky podílí na albu Peřiny z vod písničkářky Žofie Kabelkové.

V roce 2012 vydal album Buskers Burlesquers v produkci Tomáše Vtípila (také DG307). Na albu kombinujícím prvky folk-rocku, blues, šansonu a elekronické hudby spolupracoval s kytaristou Ivanem Manolovem či saxofonistou skupiny Psí vojáci Jiřím Jelínkem. Grafické zpracování alba vytvořil Hank J. Manchini z kapely Kill The Dandies!

Od roku 2014 vystupuje společně s písničkářem Karlem Vepřekem. Od roku 2016 vystupuje na společných koncertech s Blankou Šrumovou a Janem Saharou Hedlem.Marcel Kříž

44 let, kytarista, písničkář, skladatel. zpěvák, folkový a jazzový kytarista, písňový textař, hudební textař, bluesový zpěvák