zavřít
Upravit životopis

Životopis

Marcel Zmožek je synem skladatele Jiřího Zmožka. Jeho hudební začátky sahají do dětství - od šesti let zpíval se souborem Buřinky Petra Dudeška. Byl tam dívčí sbor Berušky a mezi nimi jediný kluk - Marcel Zmožek. V sedmi letech mu vyšel sólový singl u firmy Panton. V období dospívání jezdil se skupinou Kroky Františka Janečka spolu s Ivetou Bartošovou, Sagvanem Tofim, Markétou Muchovou, Pavlem Horňákem... Zpíval písničky Hříchy mládí a Vypusťte fantoma z láhve. Později založil kapelu Bolero, kde byl kapelníkem Roman Holý. Marcel Zmožek spolupracoval také s Františkem Kaslem, se kterým zpíval v duu píseň Příběh šedesátých let, např. na Děčínské kotvě. Podílel se na celé řadě desek nejrůznějších interpretů.

Proslavil se také v pohádkách "Co takhle svatba princi?" a "Ať přiletí čáp, královno!", kde nazpíval několik písní hlavní postavy – prince Davida (Miroslav Vladyka).

Marcela Zmožka v neposlední řadě proslavily jeho texty napsané pro jiné interprety - pro Jiřího Zmožka (To býval ráj, Dál točí se svět, Bez nálady...), Jakuba Smolíka (Ave Maria, Prý chlapi nebrečí, Říkej mi táto, Slzy sedmi bolestí, Když andělé pláčou, Když se láska vrací k nám), Jiřího Krampola (Není malých rolí).

V roce 2009 se jako zpěvák vrací na combackovém CD svého otce "Jiří Zmožek - Hvězdy mého života". Ve stejném roce vychází Marcelovi první první sólové album s názvem "Tak šťastnou cestu".

Marcel Zmožek je ženatý, má dceru Aničku a syny Marcela a Samuela.