zavřít
Upravit životopis

Životopis

Maria se stala známou 31. května 2008, když vyhrála osmý ročník soutěže Coca - Cola PopStar 2008.

5. listopadu 2008 pokřtila Mária Čírová své debutové album s názvem Bouře. Kmotrem alba se stal lídr skupiny Komajota Martin Husovský. Album pokřtili ledovými kostkami, a to kvůli tomu, že první píseň, kterou Mária Čírová složila, má název Doba ledová. Zpěvačka představila také sedm z třinácti skladeb, které se na CD nacházejí, včetně hitu Bouře. Album vznikal od července do října 2008 ve studiích Creative Music House v Bratislavě. Producentem se stal Maroš Kach. Mária ještě spolupracovala s Petrem Grausem, Slavem Solovičem a Tomášem Zubákem. Většina písní je v češtině, kromě české Rulety lásky a anglické One, kterou napsali Zoli Tóth a Ivo Bič.

Eurovize 2009
Mária Čírová se zapojila do národního kola soutěže Velká cena Eurovize 2009 se skladbou Bouře. Představila se v druhém semifinále z pěti, které se konalo 20. února 2009 a ve kterém se úspěšně probojovala do finále z druhého místa, hned po Tomášovi Bezdedovi.

Ve finále 8. března 2009 se téměř neobjevila, když ještě ráno před přenosem dostala virózu a musela jít do nemocnice na infuze. Nakonec se skladbou Bouře vystupovala jako 12. v pořadí ze šestnácti finalistů. Dlouhý čas se držela na třetím místě, které zaručovalo naději, že ji porota do Ruska nominuje. Nakonec se od ní štěstí odvrátilo a se ziskem 14,60% hlasů skončila těsně čtvrtá, když zaostala jen o 0,13% hlasů za třetí skupinou Mukatado, kterou porota vybrala za prvního náhradníka. Tím se její naděje na postup na světové finále do Moskvy definitivně rozplynuly.