zavřít
Upravit životopis

Životopis

Maria Rubia je modelka, herečka, moderátorka, zpěvačka, skladatelka. Hovoří plyně anglicky, německy, francouzsky a španělsky. Jako zpěvačka vystupovala v hudební skupině Fragma a proslavila se hitem Everytime You Need Me.

Narodila se v Norwich (Anglie), s rodinou se přestěhovala do Francie, kde studovala. Poté se vrátili zpět do Anglie, kde se stala modelkou a herečkou. Objevuje se v reklamách na Timotei, Colgate a L'Oréal. Pracovala jako moderátorka pro televizi MTV, Channel 4 a Nickelodeon. Jako modelka pracovala nejčastěji pro FHM a Prada a Topshop.

Maria se znovu odstěhovala s rodinou, tentokrát do Španělska, kde pokračovala v modelingu a herectví. Po návratu do Velké Británie začala studovat média. Později zpívala pro skupinu Fragma.
Maria Rubia vynikla nejvíce v roce 2001 s písní - Say It, kde propojila angličtinu s francouzštinou. Singl byl zremixován DJ Robem Searlem.

V roce 2004 čeká svého syna Brandona, kvůli komplikacím měla po porodu skončit na vozíčku a trvalo by 18 měsíců než by mohla učinit své první kroky.

V letech 2001 - 2006 vydala 4 celosvětově zmámé singly a prodala přes 5 milionů disků po celém světě.