zavřít
Upravit životopis

Životopis

Pochází z továrnické rodiny. Od malička se zajímala o hudbu, a když jí bylo šestnáct let, začala se učit hrát na kytaru.

Po maturitě uvažovala o studiu filozofie, ale náhoda jí určila jinou dráhu: přihlásila se do konkurzu Raymonda Rouleaua pro vysílání stanice Evropa 1 Zrození hvězdy a ve finále, které se konalo v Cannes, suverénně zvítězila.

Poč. 60. let debutovala jako film. herečka úlohou Francouzky Marge, jejíž bohatý a marnotratný italský snoubenec (Maurice Ronet) je zavražděn svým bezcharakterním přítelem (Alain Delon), v psychologickém dramatu V plném slunci (r. R. Clément).

Po více než desítce rolí osudových dívek exoticky podmanivé krásy a občas i zničující síly, z nichž vyniká zejm. hrdá řecká prostitutka Eftichia ve válečném dramatu podle stejnojmenného románu Uga Pirra Vojandy (r. V. Zurlini), opustila M. L. koncem 60. let ze zdravotních důvodů na několik let hereckou dráhu.

Místo toho se plně věnovala pěvecké kariéře; překvapujícího úspěchu dosáhla už roku 1964 svou první gramofonovou deskou se šlágrem Les vendanges de l'amour (Vinobraní lásky); její popularita pronikla také za hranice, jakmile se rozjela na koncertní turné do Kanady (1968) a Belgie (1969). Vrcholem jejího vystupování byly v roce 1970 recitály v pařížském Bobinu a Olympii. Dodnes si udržuje jednu z předních pozic mezi interprety francouzské populární hudby.

Před film. kameru se vrátila koncem 70. let postavou mondénní spisovatelky Edmonde Rostandové, jejímž půvabům neodolá nekonformní, vysoce postavený policista (Jean-Paul Belmondo), který se rozhodne skoncovat s korupcí a gangstery v přímořském městě, v kriminální komedii Policajt nebo rošťák (r. G. Lautner).

V poslední době často hraje v italských filmech a TV. Roku 1981 publikovala knihu Contes et legends de ma vie privée (Vyprávění a legendy o mém soukromém životě).

Jejími manželi byli režisér Jean-Gabriel Albicoco, Alain Kahn-Scriber (s ním má tři děti: Elise-Bethsabée, Mehdi a Deborah), Pierre Cornet a od roku 1980 je provdána za Pierra Meyera.

Mohli by vás také zajímat…